Аналіз основних результатів розвитку психологічної служби ДНЗ №19

admin 15 - Май - 2013

kabinet-praktuchnogo-psuhologa-v-dii

Аналіз роботи психологічної служби з квітня 2005 року по  травень 2013  року свідчить про те, що в ДНЗ №19 створено  службу , яка надає професійну  кваліфіковану допомогу  дітям, педагогам  і  батькам дошкільного закладу. Головною метою цієї служби являється співпраця з педагогічним та батьківським  колективами щодо підвищення рівня їх психологічної і педагогічної компетентності та  зацікавленості до вивчення, розвитку, виховання та навчання кожної дитини .

В дошкільному закладі влаштовано психологічний кабінет ( сумісно з методичним ) , в якому зібрано і систематизовано психологічну і педагогічну літературу на допомогу в роботі психолога і педагогів . У  вересні 2011 року кабінет поповнено новими сучасними компактними і дуже зручними меблями, за допомогою якої створено затишну, відповідну обстановку. За шість років і вісім місяців функціонування даної служби :

- складено 15 методичних рекомендацій для педагогів і батьків щодо роботи з дітьми  дошкільного віку;

- зібрано та систематизовано матеріали для  індивідуальних і групових консультацій з батьками та вихователями;

- зібрано та систематизовано теоретичний і практичний матеріал , ігрові вправи і завдання , пластичні та мімічні етюди  для роботи з агресивними , імпульсивними та тривожними дітьми;

- підібрано і складено матеріали для анкетування батьків і педагогів щодо визначення агресивних , імпульсивних і тривожних прояв у поведінці дитини , налагодження контактів з ними;

- складено методичні рекомендації з характеристикою даних груп дітей та форм навчально-виховної роботи з ними;

- систематизовано тестові та діагностичні матеріали для роботи з дітьми старшого дошкільного віку;

- впроваджується система діагностичної та корекційно - розвивальної роботи з даними групами дітей;

- проводиться систематична робота щодо діагностичної і розвивальної роботи по формуванню психологічної готовності до навчання в школі дітей шостого року життя . З цією метою систематизовано теоретичний і практичний матеріал на тему  :

« Методичні , психологічні і педагогічні аспекти діагностичної і розвивальної роботи щодо формування психологічної  готовності до навчання в школі»

-  складено  соціально-психологічні портрети на дітей старшої групи , які йдуть в школу з метою систематизації даних всіх обстежень , які проведено з цими дітьми на протязі навчального року;

- в травні 2009 року закінчено роботу та видано до друку  методичні рекомендації для практичних психологів « Програма корекційно – розвивальних занять для роботи з дітьми дошкільного віку з профілактики проявів імпульсивності, агресивності і тривожності та з розвитку психічних процесів  « Веселі та цікаві заняття з папугою Кешею», яка складається з двох блоків :

а) корекційно - розвивальні заняття з дітьми п»ятого року життя щодо корекції агресивної , імпульсивної та тривожної поведінки

б) корекційно - розвивальні заняття з дітьми шостого року життя щодо розвитку психічних процесів та корекції поведінкових реакцій з метою формування психологічної готовності до навчання в школі .

- в  листопаді 2010 року завершено роботу , затверджено на науково - методичній раді управління освіти Ужгородської міської ради та на науково-методичній раді ЗІППО і віддано до друку методичний посібник

« Веселі ігри для наших пальчиків» - Система пальчикових ігор, вправ та занять для розвитку кінестетичного та психофізичного потенціалу дітей дошкільного віку».

- в квітні 2012 р. проведено тренінг для учасників першого обласного фестивалю психологів на тему

« Дитячі страхи: Що? Чому? Як?...».

- складено методичні рекомендації для вихователів і батьків щодо визначення  дитячих страхів  та шляхів профілактично – корекційної роботи з дітьми дошкільного віку: « Дитячі страхи: Що? Чому? Як?...»