Як дорослі можуть сприяти емоційному розвитку дитини

admin 22 - Март - 2013

Емоційному розвиткові сприяє така поведінка дорослих, яка робить їх джерелом комфорту і підтримки.

ТЕПЛО

Під словом тепло розуміємо інтерес до дітей, доброзичливість і реакцію на їх потреби. Тепло може виражатися в тому, що дорослі:

•  Завжди поруч;

•  Торкаються ніжно дитини;

•  Використовують можливість, щоб поговорити з дитиною.

ЧУЙНІСТЬ

Постійна реакція дорослого на дитину і стосунки, які виникають між ними, є найважливішим чинником, який визначає ступінь подальшого успіху дітей. Чуйність проявляється, коли дорослий:

• Обговорює з членами сім’ї, як поводитися з дитиною у певних ситуаціях;

• Виробляє певні моделі поведінки, які відповідають особливостям дитини.

ПОВАГА

Повага до дітей означає віру в їх здібності та потенціал розвитку. Щоб проявити повагу:

• Дізнайтеся про особливості, інтереси, потреби, схильності дитини;

• Робіть так, щоб діти самі шукали власні рішення;

• Просіть дітей поділитися своїми ідеями.

ЕМПАТІЯ

Емпатія – це здатність розуміти і приймати емоційний стан, недоліки, думку іншого. Дорослі можуть виявляти емпатію до дітей різними способами:

• Пристосовуючись до настрою дитини;

• Виражаючи почуття дітей мімікою, голосом, жестами;

• Хвалячи дітей, коли вони виявляють зародки емпатії стосовно інших.

ЩИРІСТЬ

Щирість означає, що дорослі мають бути правдиві, розумні і мають хвалити дітей. Щирість виражається так:

• Чесно зізнайтесь, коли щось не так, уникайте вселяти в дітей помилкові події;

• Будьте поруч, щоб підтримати і підбадьорити;

• Подякуйте дітям за допомогу чи спробу щось зробити.

Матеріал підготувала вихователь ДНЗ №19 Бодак Г.В